ОПИС ДОКУМЕНТУ

Дата:

26.04.2018

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 40-003
Про затвердження міської програми «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018- 2020 роки»

Проект від 28.03.2018
 
 
 
 
Про затвердження міської  програми
«Забезпечення житлом дітей-сиріт та
дітей, позбавлених        батьківського
піклування, та осіб з їх числа на 2018-
2020 роки»
 
 
         Відповідно до законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», Указу Президента України від 12 січня 2018 №5/2018 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа», на виконання  розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 02.03.2018 №290/5-18 «Про затвердження регіональної програми «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки», керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 

  1. Затвердити міську програму «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки» (далі – Програма), що додається.
  2. Міській раді протягом 2018-2020 років при формуванні місцевого бюджету на відповідний рік передбачити кошти для виконання заходів Програми, виходячи з фінансової можливості місцевого бюджету.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення та іншим гуманітарним питанням (Горобей).
 
 
Міський голова                                                            Л.М.Білецька
 
 
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
_________№_______
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
МІСЬКА  ПРОГРАМА  
«Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
м. Новогродівка
 
 
 
 
  1. Паспорт програми
 
Назва програми Міська програма «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018- 2020 роки»
 
Підстава для розроблення програми Закони України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», Указ Президента Українивід 12 січня 2018 №5/2018 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа»
 
Розробник програми Міська служба у справах дітей
 
Управління міського господарства, Новогродівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
Відповідальні
виконавці програми
Міська служба у справах дітей, Управління міського господарства, Новогродівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
Мета програми Забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа житлом після завершення терміну перебування в сім’ях опікунів (піклувальників) прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, дитячих державних закладах
 
Термін реалізації програми
 
2018-2020 роки
 
 
 
 
 
 
1
  1. Загальні положення
 
   Міську програму «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018- 2020 роки» (далі – Програма) розроблено з метою реалізації державної політики щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.
  Законодавчим підгрунтям для розроблення Програми є Указ Президента України від 12 січня 2018 року %5/2018 «Про першочергові заходи прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа», закони України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», постанова  Кабінету  Міністрів   України від 24.09.2008  № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» (зі змінами), інші нормативно-правові акти, спрямовані на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа.
   В Програмі терміни «діти-сироти», «діти, позбавлені батьківського піклування, та «особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» вживаються відповідно до їх визначення в статті 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
 
  1. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
 
Основними напрямами подолання сирітства є соціально-правова підтримка дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вжиття комплексу заходів щодо їх соціальної адаптації.
Одним з головних та важливих прав дітей є конституційне право на житло.
     Станом на 01.01.2018  загальна кількість дитячого населення                                      м. Новогродівка віком від 0 до 17 років становить 2 тис. 494 дитини.
     З них 50 дітей – це  діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
   мають житло 37 дітей або 74% (право користування – 27, власники – 10)
   не мають житла 13 дітей або 26%.
 
   Основними причинами відсутності житла у дітей є:
  • відсутність житла у батьків на момент позбавлення їх батьківських прав або на момент їх смерті;
  • відсутність постійного місця проживання батьків;
  • залишення дитини матір’ю в пологовому будинку.
 
            Рішеннями виконкому Новогродівської міської ради за 12-тьма дітьми, зазначеної категорії, закріплене комунальне житло (а це 7 квартир), в якому вони проживали з батьками. Всі діти проживають в родинах опікунів/піклувальників
 
2
та прийомних сім’ях і контроль  за збереженням закріпленого житла покладений на них – на законних представників дітей.
          Згідно п. 15 Постанови КМУ від 06.04.2011 №365 діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа, беруться відповідними органами місцевого самоврядування на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем їх походження або проживання, тому згідно з рішеннями виконкому Новогродівської міської ради на квартирному обліку перебуває всього 6 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, з них:
2 дитини-сироти віком від 16 до 18 років;
4 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
     Отримання житла особами цієї категорії вирішується вкрай повільно через відсутність в нашому місті будівництва житла.
 
     Аналіз потреби у житлі для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, які закінчать відповідний заклад, не мають власного житла і перебувають на квартирному обліку в м. Новогродівка, на наступні 3 роки:
2018 рік – Васильєва Н., Дегтярьова Н.
2019 рік –Недураєв В.
2020 рік – Дегтярьов С.
 
У 2018 році повноліття набувають:
Шепотіннік О. – має власне житло
Шигаєва К. – має право на користування житлом
Каланча П. - має право на користування житлом
Дегтярьов С. – перебуває на квартирному обліку.
 
З метою сприяння щодо вирішення соціальних проблем випускників навчальних закладів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в Новогродівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює соціальний гуртожиток, для тимчасового забезпечення соціальним житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які повертаються в місто з учбових закладів, розраховано на 6 койко-місць.
Станом на 01.01.2018 кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягнуть повноліття та потребуватимуть забезпечення житлом або поліпшення житлових умов, складатиме:
у 2018 році – 1 дитина (Дегтярьов С.)
у 2019 році – 1 (Кокорко Аліса)
у 2020 році – 1 (Коробченко О.)
 
 
 
 
  1. Мета та завдання Програми
 
Головна мета Програми – збереження житла, яке на праві власності (користування) належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, забезпечення дітей зазначеної категорії та осіб з їх числа тимчасовим або впорядкованим житлом після завершення терміну перебування в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, дитячих закладах для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також після закінчення навчальних закладів.
        
Для реалізації цієї мети необхідно виконати завдання:
  1. Виявлення, забезпечення ведення обліку та збереження житла, що знаходиться у власності (користуванні) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  2. Приведення у належний стан житловий приміщень, що перебувають у власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поновлення правовстановлюючих документів на зазначене житло.
  3. Забезпечення тимчасовим житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
  4. Надання впорядкованого житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа.
  5. Проведення методичної та інформаційно-роз’яснювальної роботи із законними представниками дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування щодо захисту їх житлових та майнових прав.
 
 
  1. Обгрунтування шляхів та засобів розв’язання проблеми
 
Основними шляхами та засобами розв’язання проблеми забезпечення житлом дітей даної категорії в м. Новогродівка є:
  • консолідація зусиль управлінь та відділів міської ради щодо захисту майнових та житлових прав дітей зазначеної категорії;
  • запобігання незаконному відчуженню житла, на яке діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування мають право власності чи користування;
  • проведення поточних ремонтів житла, яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування на праві власності чи користування, якщо у цих квартирах не проживають інші члени родини та підготовка житла до повернення дітей, які досягли повноліття;
  • надання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, шляхом виділення їм житла, яке є комунальною власністю.
Зазначені шляхи вирішення проблеми дозволять зберегти майно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які вже мають житло та отримати житло тим особам вищезазначеної категорії, які потребують поліпшення житлових умов.
 
 
 
 
  1. Напрями діяльності та заходи Програми
 
Реалізація Програми відбувається за наступними напрямками:
  • забезпечення обліку та збереження житла, яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на праві власності чи користування;
  • приведення у відповідній санітарно-технічний стан житла, яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на праві власності чи користування;
  • забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа житлом для постійного проживання;
  • методична та інформаційно-роз’яснювальна робота з питань захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.
 
  1. Фінансове забезпечення Програми
 
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а також коштів інших джерел, не заборонених законодавством.
Для досягнення завдань та заходів Програми прогнозований обсяг коштів, які пропонується використати на виконання Програми за напрямками діяльності складає 545 тис. 900 грн.
Обсяг фінансування заходів Програми щорічно уточнюється в залежності від фінансових можливостей бюджету міста
 
  1. Організація управління та контролю за ходом виконання Програми
 
Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації її заходів та завдань виконавцями, яких зазначено у Програмі.
Загальну координацію та контроль за виконанням Програми здійснює міська рада, постійні комісії:
  • з питань освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення та іншим гуманітарним питанням (Горобей),
  • з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, містобудування, благоустрою, транспорту і зв’язку, земельних відносин та охорони навколишнього середовища, адміністративно-територіального устрою (Лукіна);
  • з питань бюджету, фінансів, споживчого ринку, побутового і торгівельного обслуговування, громадського харчування, сфери послуг та захист прав споживачів (Рябцева).
Поточна організація та координація роботи із забезпеченнявиконання Програми між усіма виконавцями заходів покладається на міську службу у справах дітей, яка здійснюватиме систематичний моніторинг забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.
 
 
Виконавці, зазначені у Програмі, щоквартально до 1 числа подають міській службі у справах дітей інформацію про стан виконання заходів для подальшого звітування служби у справах дітей Донецької обласної державної адміністрації.
 
  1. Очікувані кінцеві результати виконання Програми, визначення її ефективності.
 
Реалізація Програми дозволить підвищити рівень захищеності дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, яківідповідно до чинного законодавства потребують поліпшення житлових умов та сприятиме реалізації їх права на позачергове отримання житла.
Виконання Програми у м. Новогродівка надасть можливість:
  • запобігти незаконному відчуженню житла, право власності чи право користування на яке мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • вирішення питання погашення заборгованості за комунальні послуги стосовно житла, яке належить дітям на праві власності чи користування, якщо у цих квартирах не проживають інші члени родини, та підготовки житла до повернення дітей, які досягли повноліття;
  • створити належні умови для соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа;
  • забезпечити тимчасовим або впорядкованим житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після завершення перебування в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, дитячих закладах, після закінчення навчання у навчальних закладах, а також осіб з їх числа, які потребують забезпечення житлом.
 
  1. Кількісні показники виконання Програми
 
 
Назва напряму
(пріоритетні завдання)
 
 
Кількісні показники виконання Програми
Одиниця виміру Всього за Програмою  
Забезпечення взяття на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (починаючи з досягнення 16 років), які потребують поліпшення житлових умов Доведення кількості дітей на квартирному обліку для поліпшення житлових умов до 100% від потреби
Упорядкування та збереження існуючого житла, яке на праві власності або користування належить дітям-сиротами та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа Кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, яким упорядковано житло % від потреби
Забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа тимчасовим житлом у соціальному гуртожитку Кількість дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які забезпечені тимчасовим житлом
Забезпечення осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування впорядкованим житлом(квартирами) Кількість дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, яким надано упорядковане житло (квартири)
 
 
  1.   Якісні показники виконання Програми

 
Скорочення строку перебування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, на квартирному обліку;
збільшення чисельності дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, які отримали впорядковане житло;
забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, соціальним житлом до надання впорядкованим;
створення житлових умов відповідно до нормативів, які відповідають санітарним і технічним вимогам;
забезпечення правової обізнаності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.